اتصالات تزریقی

اتصالات تزریقی

اتصالات تزریقی 520 264 Multi

اتصالات تزریقی

اتصال لوله های پلی اتیلن می تواند به صورت های مختلفی امکان پذیر شود. اتصالات پلی اتیلن دارای کاربرد گسترده ای هستند و در موارد زیادی به کار برده می شوند. اتصالات پلی اتیلن جوشی و آبرسانی از انواع اتصالات پلی اتیلن هستند.

اتصالات تزریقی دارای کاربرد گسترده می باشند، اما این اتصالات در مواردی که محیط مورد استفاده از دما و فشار بالایی برخوردار باشد قابل استفاده نمی باشند. همچنین نمی توان از آن ها در سیستم‌ های آتشنشانی استفاده کرد.

برای تولید اتصالات تزریقی از ماده ای به نام Injection Molding استفاده می شود. برای ساخت این اتصالات از قالب های پیش ساخته کمک گرفته می شود. می توان برای ساخت اتصالات تزریقی از ضایعات یا مواد پلی اتیلن استفاده کرد. مواد اولیه در قالب های پیش ساخته قرار داده می شود و فرآیند تولید انجام می شود. سرعت تولید این اتصالات بالا می باشد.

اتصالات تزریقی مانند سایر اتصالات پلی اتیلن با استاندارد DIN 16963 ساخته می شوند.

مزایای اتصالات تزریقی

این نوع از اتصالات مزایایی را دارا می باشند. این اتصالات از وزن پایینی برخوردار هستند. دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. سرعت تولید این اتصالات بالا می باشد. به راحتی قابل نصب و اجرا هستند. این اتصالات در اندازه های مختلف یافت می شوند. قیمت آن ها مقرون به صرفه است. این اتصالات از نظر اندازه یکنواخت هستند. گفته شد که این اتصالات توسط قالب های پیش ساخته تولید می شوند، بنابراین بهتر است که برای پروژه های سنگین تولید گردند. این نوع از اتصالات در برابر زمین لرزه نیز مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند.

در طراحی سطح داخلی اتصالات تزریقی از روش هایی استفاده شده است که رسوب در این قسمت ها ایجاد نمی شود. اتصالات تزریقی مقاومت خوبی در برابر زنگ زدن و مواد شیمایی از خود نشان می دهند. این اتصالات قابل جوش به یکدیگر نیز می باشند.