اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان 483 360 tarrahnetMohtava1

اتصالات مانیسمان

در مقالات قبل در مورد تمام اتصالات از جمله اتصالات کاروگیت و همچنین اتصالات پلی اتیلن و دیگر اتصالات صحبت کردیم و در این مقاله در مورد اتصالات مانیسمان مطالبی را بیان می کنیم.
چرا اسم این لوله ها و اتصالات مانیسمان است؟ زیرا روش ساخت این اتصالات به صورت بدون درز جوش در بدنه اصلی آن ها می باشد، از این رو به اتصالات مانیسمان معروف هستند.
کاربرد این اتصالات در فشار و دماهای بالا است. انتهای این اتصالات بدون درز و به صورت V شکل بوده و به منظور جوشکاری پخ می شوند.
نحوه اتصال آن ها به صورت جوشی می باشد.

انواع اتصالات مانیسمان

برای بیان انواع اتصالات مانیسمان باید به زانو 90 درجه، زانو 45 درجه، سه راهی نامساوی، سه راهی مساوی، تبدیل صاف، تبدیل کج، کپ، بوشن و سردنده اشاره کرد.

ضخامت های اتصالات مانیسمان

ضخامت های اتصالات مانیسمان زیاد است که شامل ضخامت های رده 40، رده 80، رده 160، رده SGP و رده STD می شود. باید توجه کنید که با توجه به ضخامت لوله مانیسمان، اتصالات مناسب آن را انتخاب کنید.

مزایای اتصالات مانیسمان

  • همانطور که می دانید اتصالات مانیسمان جوشی هستند و سیستم را آب بند دائمی می کنند.
  • اتصال جوشی پیوسته بین اتصالات مانیسمان و لوله، ساختار محکمی از لوله و اتصالات را ایجاد می کنند.
  • این نوع اتصالات مانیسمان جوشی کم ترین فضا را اشغال می کنند.
  • تغییر جهت های تدریجی و سطوح صاف اتصالات مانیسمان باعث کاهش افت فشار سیستم می شود.
    با توجه به تمام خصوصیات و مزایای این اتصالات به منظور خرید هر نوع لوله و اتصالات شامل اتصالات پلی اتیلن آبرسانی ، جوشی، پلیکا، پوش فیت و غیره تنها کافیست با مجموعه ی تهران اتیلن همراه باشید و از محصولات ما دیدن کنید.
    شماره تماس مجموعه: 02155195146