انواع لوله کشی

انواع لوله کشی

انواع لوله کشی 958 639 tarrahnetMohtava1

انواع لوله کشی

1- لوله کشی فاضلاب: روکار و توکار
از جمله مهم ‌ترین قسمت ‌های یک ساختمان، لوله کشی آب و فاضلاب آن می باشد. با توجه به اهمیت زیاد این بخش، اگر به صورت اصولی و درست انجام نشود باعث آسیب رساندن و نزول عمر لوله‌ ها می شود و اما با اجرای درست لوله کشی از فرسودگی لوله‌ ها جلوگیری کنید.

2- لوله کشی آب مصرفی سرد و گرم: روکار و توکار
معمولا تمام لوله ها به دو خروجی آب سرد و گرم تقسیم می شوند که به طور کلی تفاوت این دو مورد را هنگام حمام کردن به خوبی درک می کنیم. برای نام گذاری لوله ها، لوله ‌های به صورت توکار به معنای مخفی شده و روکار به معنای استفاده شده به صورت آشکار است. برای نصب لوله های آب معمولا بهتر است از بهترین جنس لوله و اتصالات پلی اتیلن استفاده کرد زیرا اتصالات پلی اتیلن آبرسانی در انواع و اقسام بسیار متنوعی در بازار عرضه می شود.

3- لوله کشی شوفاژ: روکار و توکار
همانطور که می دانید شوفاژ یکی از وسایلی است که به عنوان سیستم گرمایشی در اکثر منازل حضور دارد و به صورت توکار و روکار چه برای شوفاژ و چه برای پکیج به‌ کار برده می گردد.

5- لوله کشی گاز: روکار و توکار
برای لوله کشی گازاز لوله ‌هایی استفاده می شود که به شما کمک می کند تا بتوانید گاز شهری را در نقاط مختلف منزل خود پخش کنید و به طور انتخابی برای برخی قسمت‌ ها در نظر گرفته و برای بعضی از مکان‌ ها حذف نمایید. البته لازم است بدانید که در این مورد تمام نصاب ‌های این مدل لوله دارای مجوز می باشند. قیمت این مدل لوله ‌کشی به متراژ لوله ‌کشی، انشعاب ‌های مورد نیاز و طبقات یک ساختمان وابسته است.

بهترین لوله و اتصالات را از تهران اتیلن بخواهید.