انواع لوله گالوانیزه

انواع لوله گالوانیزه

انواع لوله گالوانیزه 568 426 tarrahnetMohtava1

انواع لوله گالوانیزه

در مورد لوله ها و اتصالات پلی اتیلن و همچنین اتصالات کاروگیت زیاد صحبت کرده ایم. این بار در این مقاله در مورد لوله های گالوانیزه بحث می کنیم. تعدادی از انواع لوله گالوانیزه را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

لوله گالوانیزه فولادی

بیشتر کاربرد لوله های گالوانیزه با لوله و اتصالات پلی اتیلن آبرسانی یکسان است. اسم دیگر لوله های گالوانیزه، لوله های آهنی سفید نیز می باشد. این لوله ها از فولاد نرم درست شده اند و نسبت نوع آهنی آن ها وزن کم تری دارند. برای ساخت این مدل از لوله های گالوانیزه یک قالب ثابت درست می کنند و ورق های فولاد را تحت فشار از این لوله عبور می دهند و بعد از مشخص شدن ظاهر این لوله، درزها و شکاف های ورق جوش می خورند و شکل کلی آن ایجاد می شود. حال برای مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون این لوله ها را تمیز کرده و از حمام مذاب روی عبور می دهند.

لوله گالوانیزه آهنی

برای سخته شدن این لوله های گالوانیزه از آهن سفید نورد استفاده می شود. مانند لوله گالوانیزه فولادی درزها را جوش داده و لوله را تمیز می کنند و این بار هم از حمام مذاب عبور می دهند. جالب است بدانید که به این نوع لوله ها لوله های با درز هم می گویند. این لوله ها رنگ تیره ای دارند و با توجه به این ویژگی به راحتی می توانید این لوله ها را از سایر لوله ها تشخیص دهید. با در نظر گرفتن خواسته ی کارخانه این لوله ها در دو نوع سبک و سنگین تقسیم می شوند.

کاربرد لوله گالوانیزه

از لوله های گالوانیزه می توانید برای آبرسانی، گازرسانی، انتقال بخار و هوا استفاده کنید. از این لوله ها برای عبور دادن سیم برق نیز استفاده می شود.

برای تهیه انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن با تهران اتیلن همراه باشید.