تجهیزات مختلف آبیاری قطره ای

تجهیزات مختلف آبیاری قطره ای

تجهیزات مختلف آبیاری قطره ای 500 316 Multi

تجهیزات مختلف آبیاری قطره ای

توجه کنید که برای آبیاری به روش قطره ای محصولات لوله آبیاری، نوار آبیاری، لوله دریپردار و لوله و اتصالات پلی اتیلن لازم است.
اتصالات پلی اتیلن آبرسانی دارای انواع مختلفی هستند که همان طور که از نام آنان نیز مشخص است مختص به این امر طراحی و تولید می شوند.
در برخی قسمت ها که آبیاری نیازمند تجهیزات خاص و شرایط ایمنی می باشد حتی ممکن است از اتصالات کاروگیت نیز که دوام و استحکام بهتری دارد استفاده شود.

قسمت های مختلف آبیاری قطره ای

از دیگر دستگاه های مورد نیاز برای این عمل یک منبع برای آب، یک ایستگاه شامل ایستگاه پمپاژ و ایستگاه فیلتراسیون به نام ایستگاه کنترل مرکزی (ایستگاه پمپاژ دارای یک پمپ و متعلقات آن است)، ایستگاه فیلتراسیون که برای کار کردن نیاز به فیلتر سیکون و فیلتر شن دارد را می توان نام برد.
توجه داشته باشید که با توجه به منبع آب یکی از دو فیلتر استفاده می گردد و هر دوی آن ها هم زمان نیاز نیست.
به عبارت دیگر برای چاه های آب، فیلترسیکلون یا هیدروسیکلون استفاده می شود و از فیلتر شن نیز برای استفاده در استخرهای ذخیره آب کمک می گیرند.
فیلتر توری و دیسکی (جذب ذرات ریز در فیلتر دیسکی بهتر از فیلتر نوری است) تانکر، لوله های اصلی، لوله برای آبرسانی، لوله فرعی و لوله های جانبی، قطره چکان و برخی اتصالات دیگر نیز لازم است که هر کدام نیز انواعی دارند و با کیفیت های مختلف در بازار موجود اند.

واحد کنترل مرکزی در آبیاری قطره ای

این واحد متشکل از دستگاهی است که آب را پس از پمپاژ تصفیه کرده و در صورت لزوم استفاده از کود، آب را وارد لوله اصلی آبیاری می کند.
آبیاری توسط این واحد با کنترل دقیق اندازه دبی جریان و تنظیم کردن فشاری آب به صورت موضعی به لوله اصلی وارد می شود.

تهران اتیلین انواعی از اتصالات پلی اتیلن از قبیل اتصالات پلی اتیلن آبرسانی را از برترین مواد اولیه و با کیفیت بالا عرضه می کند.