تفاوت لوله های کاروگیت و اسپیرال

تفاوت لوله های کاروگیت و اسپیرال

تفاوت لوله های کاروگیت و اسپیرال 563 431 tarrahnetMohtava1

تفاوت لوله های کاروگیت و اسپیرال

لوله و اتصالات کاروگیت نسبت به لوله و اتصالات اسپیرال کاروگیت تفاوت کاربردی خیلی زیادی ندارند، هر دو در بیشتر مواقع جهت انتقال فاضلاب های شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرند.
این دو لوله ی اسپیرال کاروگیت و کاروگیت هر دو به یک شکل ظاهری کنگره ای مانند هستند و از بیرون برای آن ها تفاوت زیادی حس نمی شود اما تفاوت های ساختاری زیادی دارند.
لوله های کاروگیت معمولا در سایز ۱۱۰ میلی متری الی ۱۲۰۰ میلی متری به صورت ۶ متری و اتصالی با نام کوپلر در انتهای لوله تولید می شوند.
لوله های اسپیرال کاروگیت توسط دو اکسترودر که یکی لایه بیرونی مشکی رنگ و دیگری لایه داخلی زرد رنگ را تهیه می کنند، تولید می شود و بعد از گذراندن مراحلی در کارخانه، لوله ای دو رنگ با مارپیچ هایی روی آن خارج می شود.

تفاوت در نوع اتصال

انواع مختلف لوله و اتصالات پلی اتیلن با توجه به کاربرد و شکل ظاهری که دارند نام گذاری می شوند و برای مثال همانطور که در قبل مطالعه کردید، اتصالات پلی اتیلن آبرسانی به دلیل وظیفه ای که انجام می دهند این نام را دارند. لوله های اسپیرال کاروگیت و کاروگیت نیز تفاوت هایی دارند که یکی از تفاوت های این دو لوله در نوع اتصالشان است، لوله های کاروگیت به صورت کوپلری به یکدیگر متصل می شوند یعنی یک اتصال نر و یک اتصال ماده است اما در لوله های اسپیرال کاروگیت این طور نیست و لوله ها به صورت جوش اکستروژنی با دستگاه جوش به یکدیگر متصل می شوند.

تشابه لوله های کاروگیت با اسپیرال کاروگیت

تشابه اصلی این دو لوله در کاربرد آن ها است که هر دو این سازه های مستحکم جزء لوله های پلی اتیلن فاضلابی می باشند. از نظر استحکام نیز هر دو به یک میزان مستحکم و مناسب هستند.
برای سفارش انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن و همچنین اتصالات کاروگیت با درجه کیفیت بالا با کارشناسان تهران اتیلن تماس حاصل فرمایید.