روشهای مختلف گالوانیزه کردن

روشهای مختلف گالوانیزه کردن

روشهای مختلف گالوانیزه کردن 650 390 tarrahnetMohtava1

روشهای مختلف گالوانیزه کردن

یکی از پرکاربردترین لوله و اتصالات، اتصالات پلی اتیلن و همچنین اتصالات کاروگیت می باشد. اتصالات پلی اتیلن جوشی و آبرسانی در ساختمان سازی حرف اول را می زنند.

گالوانیزه به روش Hot-Dip

این روش به معنای غوطه ور کردن فلز پایه در یک مخزن روی مذاب می باشد. لازمه ی این روش این است که در مرحله اول فلز با روش شیمیایی یا میکانیکی کاملا تمیز شود، زیرا باید مطمئن شویم که پیوند قوی بین فلز پایه و پوشش روی ساخته می شود. دومین مرحله وارد کردن فلز به یک حمام مایع روی مذاب است تا پیوند متالوژیکی ایجاد شود.

پیش گالوانیزه

این روش شباهت زیادی به روش قبل دارد اما پیش گالوانیزه معمولا روی موادی که قبلا شکل خاصی گرفته اند، انجام می شود. مراحل اولیه دقیقا مانند روش قبل انجام می شود و سپس از یک استخر روی مذاب داغ عبور داده می شود و پس از آن دوباره کویل می شود. مزیت روش فوق این است که کویل های بزرگ ورق فولادی می توانند به سرعت با پوشش یکنواخت تری نسبت به روش های دیپ، گالوانیزه شوند. یکی از مشکلات این روش این است که بعد از برش، لبه های لوله به سرعت در معرض اکسیداسیون و خوردگی قرار می گیرند.

الکترو گالوانیزه

در این روش دیگر از یک حمام مذاب روی استفاده نمی شود، اما در این روش با کمک یک محلول الکترولیت یون های روی بر روی فلز پایه منتقل می شوند. این فرآیند شامل کاهش الکتریسیته یونی فلز روی می شود که پس از آن بر فلزی با بار مثبت قرار می گیرد. برای اطمینان از پوشش صاف و یکنواختی از فلز روی می توان آلیاژهایی به آن اضافه کرد. این پوشش به دست آمده از این روش ضخامت کم تری نسبت به روش های قبل دارد و مقاومت کم تری در برابر خراشیدگی دارد.

برای تهیه انواع اتصالات پلی اتیلن و نیز اتصالات کاروگیت با تهران اتیلن تماس بگیرید.