لوله فولادی

لوله فولادی

لوله فولادی 225 225 tarrahnetMohtava1

لوله فولادی

شاید برای شما سوال باشد که لوله فولادی چیست و به چه کاری می آید باید گفت که لوله فولادی در حقیقت لوله ای است که کابل و وسایل دیگر را در برابر صدماتی از جمله ضربات و برخورد اشیاء تیز و سنگین محافظت می کند و سپس کابل را از داخل آن عبور می دهند و به عبارت دیگر وسیله ای جهت حفاظت است حال برای حفاظت هادی برق برای جلوگیری از صدمه دیدن سیم و عایق آن و همچنین محافظت از افرادی که با آن در تماس هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

فقط لوله فولادی محکم است؟

نام گرفتن لوله فولادی و اتصالات فولادی به معنای پرقدرت و محکم بودن این ابزار و ضعیف بودن مابقی اتصالات و لوله ها نیست بلکه اتصالات پلی اتیلن آبرسانی و همچنین اتصالات پلی اتیلن جوشی از جمله بهترین و قوی ترین اتصالات پلی اتیلن می باشند.

لوله فولادی کجا به کار می رود؟

کاربرد این وسیله زیاد است به شکلی که لوله فولادی در سایزها و ضخامت های مختلف در طیف گسترده ای از صنایع مثل لوازم خانگی، اتومبیل، موتورسیکلت، دوچرخه، مبلمان و ساختمان کاربرد داشته و به اشکال گوناگون از قبیل شافت کولر، مشعل، کمک فنر، اگزوز، فرمان، نرده، حفاظ، داربست، غلاف چاه، لوله شوفاژ، لوله گاز، لوله بویلر و … مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع لوله فولادی

انواع مختلف لوله فولادی شامل موارد زیر است.
1- لوله های بدون درز
این نوع لوله ها که از قطر خارجی کوچک و دقت بالا، کیفیت خوب و کارایی مناسب و ایمن برخوردار هستند و از نظر جنس شامل لوله های فولادی متداول، لوله آلیاژ، لوله استنلس استیل و… بوده و در صنایع آب، نفت، گاز، پتروشیمی، جداره چاه های نفت، صنایع خودرو سازی، هوا فضا و … به کار برده می شوند.

2- لوله های درز دار
این نوع لوله ها که از قطرهای کوچک تا بزرگ تولید می گردند برای موارد مختلف مانند خطوط انتقال آب، نفت، گاز و پتروشیمی، پایه اسکله و پل، ستون ساختمان، نرده و مبل، کشتی سازی، معدن و تونل مصرف شده و با استفاده از ورق و فرم دهی و جوشکاری تولید می گردند.