لوله پلیکا

لوله پلیکا

لوله پلیکا 600 401 tarrahnetMohtava1

لوله پلیکا

لوله پلیکا تمامی خواص مواد U-PVC را داراست و خیلی سختی صدمه می بیند و عمر بسیار طولانی دارد. این لوله به هیچ عنوان زنگ نمی ‌زند و پوسیده نمی ‌شود. به همین علت لوله pvc در سیستم‌ های آبی، سیم‌ کشی زیرزمینی و خطوط فاضلاب کاربرد زیادی هم دارد. U-PVC بعد از پلی اتیلن یکی از پر‌مصرف ‌ترین مواد پلیمری می باشد. مدت زیادی است که U-PVC به عنوان یک ماده‌ ی رشد یافته جلب توجه کرده است و با همه ی صحبت ‌هایی که در مورد آن بیان شده است، و بر اساس محدودیت ‌های متفاوتی که در استفاده از آن قرار داده شده است، آینده ‌ای همراه با رشد اقتصادی برای این ماده در نظر گرفته شده است.

ویژگی های لوله پلیکا

یکی از ویژگی های مهم لوله پلیکا عمر مفید این محصولات است که باعث به صرفه شناخته شدن آن ها شده است یکی دیگر از ویژگی ها مقاومت در برابر اسید و باز می باشد. حال در بخش بعدی با چند مورد از ویژگی ها آشنا می شوید.
1- مقاومت در برابر خوردگی
2- مقاومت شیمیایی
3- مقاوت نسبت به وزن، سبک بودن
4- انعطاف پذیری
5- مقاومت در برابر ضربه
6- ضریب اصطکاک
7- کیفیت آب
8- عایق حرارتی
و …

موارد مصرف لوله پلیکا

علاوه بر کاربرد بسیار زیاد لوله ها و اتصالات پلی اتیلن آبرسانی و همچنین اتصالات پلی اتیلن جوشی از لوله پلیکا هم استفاده ی زیادی می شود برای مثال از این لوله ها برای انتقال فاضلاب های خانگی، کاربردهای شهری و صنعتی، شبکه ‌های آبرسانی تحت فشار، پوشش کابل های شبکه برق و نیرو، پوشش کابل های مخابراتی نیز استفاده می شود.
به طور کلی این لوله های پلیکا را به دو شکل به کار می برند:
1-خطوط اصلی جانبی انتقال آب که در خاک مدفون است
2-انتقال آب به صورت رو کار برای داخل و خارج از ساختمان