مزایای خطوط پلی اتیلنی

مزایای خطوط پلی اتیلنی

مزایای خطوط پلی اتیلنی 570 304 Multi

مزایای خطوط پلی اتیلنی

از مهمترین و کاربردی ترین مزایای لوله های پلی اتیلنی نحوه اتصال آن ها به یکدیگر می باشد.
اتصالات در مواردی مانند تغییر قطر، اتصال قطعات و زاویه مسیر لوله و غیره کاربرد دارد لوله های پلی اتیلنی دارای اتصالات کمربندی، پیچی و دنده ای می باشند، اتصالات پلی اتیلن فشار قوی به شکل جوش لب به لب و اتصالات پلی اتیلن جوشی به صورت الکتروفیوژن و دست ساز می باشد.
این نوع اتصالات در برابر زنگ زدگی، ساییدگی، خوردگی و خطرات طبیعی مانند زمین لرزه و حتی فشار و ضربه سنگین هم مقاوم می باشند، سایز این نوع از اتصالات از ۲/۱ اینچ شروع می شود.

نحوه نصب اتصالات

نصب اتصالات پلی اتیلن و همچنین اتصالات پلی اتیلن جوشی بسیار ساده بوده و سریع انجام می شود و مصارف گوناگونی مانند آبرسانی شهری، فاضلاب ها، کشاورزی و صنعتی دارد که با دستگاه های جوش پلاستیک به یکدیگر متصل می شوند.
به طور معمول در پروژه های مختلف بسته به کاربرد آن ها خطوط لوله ها نیاز به اتصالات پلی اتیلن دارند.
صاف و صیقلی بودن جداره خارجی و داخلی باعث می شود تا از رسوب گرفتگی و افت فشار نیز جلوگیری شود.
اتصالات پلی اتیلن جوشی خود به دو دسته فشار قوی و فشار ضعیف یا فاضلابی تقسیم می شوند.
اتصالات پلی اتیلن جوشی فشار قوی بیشتر جهت پروژه های آبرسانی استفاده می شود زیرا دربرابر مواد شیمیایی و خوردگی و ساییدگی مقاومت بسیار بالایی دارد اتصالات جوشی فشار قوی از سایز 25 میلیمتر الی 400 میلیمتر و در سایزهای بالاتر دست ساز می باشد.
این اتصالات در فشارهای کاری 6 ، 10 و 16 اتمسفر تولید میگردند.
اتصالات پلی اتیلن جوشی فشار ضعیف جز اتصالات جوشی پایپینگ می باشد و تولید ان معمولا بسته به فشار کاری داخل لوله و سیال داخل لوله و محیط پیرامون لوله انتخاب می شود.