مواد اولیه پلی اتیلنی

مواد اولیه پلی اتیلنی

مواد اولیه پلی اتیلنی 600 538 tarrahnetMohtava1

مواد اولیه پلی اتیلنی

مواد اولیه برای تولید پلی اتیلن لوله پلی اتیلنی و اتصالات پلی اتیلن به دو شکل مواد سفید یا همان نچرال و مواد پلی اتیلن مشکی یا همان بلک به واسطه ی صنعت پتروشیمی‌ تولید و به بازار ارائه می شوند.
هر کدام از لوله های پلی اتیلنی یا اتصالات پلی اتیلن برای مصارف خاصی تولید شده اند، اما در مورد اتصالات پلی اتیلن که قرار است در زیر زمین یا روی محل های پرفشار استفاده شود، مواد مشکی مناسب تر می باشد.
در صورتی که مواد سفید به کمک دستگاه‌ های اتوماتیک و مدرن با مستربچ به صورت متناسب و استاندارد مخلوط شوند از کیفیت بالایی برخوردار می شوند.
ایجاد این ویژگی به تجهیزات خط تولید وابسته است که این کار را دستگاهی بنام گراویمتریک بر عهده دارد که قبل از قیف اکسترودر نصب می گردد.
تا چند سال اخیر مواد مورد نیاز برای ساخت اتصالات پلی اتیلن مشکی از خارج وارد کشور می شد اما در چند سال اخیر موفق به تولید این محصول شدیم.
اما در مورد پتروشیمی تولید مواد پلی اتیلن سفید باید گفت که ایران از ابتدا قادر به ساخت آن بود.

تاریخچه پلی اتیلن

شیمی ماکرو مولکول ‌ها که در واقع همان پلیمرها باشند، برای اولین بار توسط مطالعات و تحقیقات پروفسور H.Staudinger در میان دو جنگ جهانی اول و دوم پا به عرصه وجود گذاشت و مانند سایر ایده ‌های نوینی که عرضه شد با نظریات انتقادی بسیار شدیدی مواجه شد که امروزه همگی فراموش شدند و علم پتروشیمی موفق به ساخت مواد مختلف پلی اتیلنی شد.
اتیلن با فرمول راحت H۲C=CH۲ بیشترین حجم را در تولید بسیاری از ترکیبات پتروشیمی دارد. همان طور که می دانید اتیلن سبک ترین الفین می باشد، که گازی کاملا بی رنگ، قابل اشتعال و با بویی تقریبا شیرین می باشد.

بهترین محصولات ساخته شده از مرغوب ترین مواد اولیه را از تهران اتیلن تهیه نمایید.